PROGRAM FESTIVALU

ŽIŽKOVSKÉ MEZIDVORKY 2024

Níže najdete základní informace o tom, co na kterém dvorku vás letos čeká.

Muzika

Divadlo/Tanec

Workshop

Výstava

Pro děti

Ostatní

01
Krenovka
+ Čítárna unijazz

13:00 - slavnostní otevření Highline Žižkov
13:30 - ZMĚNA - MÍSTO kapely Priamo caro zahrajíi koncert Loes & The Celtic Linkirsko (holandsko-české trio, irish & scottish folk, americana, bluegrass)
14:00 - dětský výtvarný program s Adinou a keramická dílna Barbory Dayef

15:00 - Mám okno - Pohybově hlasové dílny Divadla Ponec pro seniory
15:30 - Prezentace dětského studia Divadla Ponec 
16:30 - vystoupení Tanec hrou Yany Reutové - Tanec Praha
17:30 -koncert Miñtenkér 

02
BArFüD

celodenní program:

  • malování na zeď

14:00 - malování na obličej - Mack Lee

03
Galerie INI PROSTOR

celodenní program:

  • výstava umělkyně Natálie Sýkorová

(performativní rituály, sloužící jako portály do alternativních světů, v nichž zkoumá vědecko-fantastické strategie, queer futurismus, společné vytváření mýtů a ekologické vyprávění příběhů. Pomocí strategií spekulativní fikce rozvíjí příběhy s úmyslem poukázat na život v odlišných ekologických podmínkách. Zajímá ji vytváření komplexních realit, do kterých následně vnáší performance ohledávající hranice lidského, propojení, ekologie, magie a nelidské inteligence.)

04
Dvorek Jeronýmova 5

celodenní program:

13:00 - koncert Ronald Soliz Rudon (latino)
14:15 - koncert Kapela DEPO
15:30 - koncert Dita trio
16:45 - koncert Slávek Maděra
18:00 - koncert Thomas Galanis &friends (Greek music)

06
MoBar

program bude brzy zveřejněn

07
vincaffé

celodenní program:

  • výstava žižkovských obrazů - Michael Červenka

13:00 - 15:00 workshop sítotisku na plátěné tašky 
13:00 - 17:00 bazárek s pokojovkami od naší osvědčené pěstitelky a malý koutek pro swap rostlin
13:00 - 17:00 swap knih, co půda dala, ale nikdy nevíš co najdeš za poklad
13:00 - 16:00 stánek Alien DNA  nezávislá česká streetwearová značka ze Žižkova
14:00 -15:00 koncert Fousáče (písničkář a básník)

  • dvorek otevřený až do 22:00

08
my coffee story

celodenní program: 

  • dětská výtvarná dílnička

  • sousedské broušení nožů, prodej originálních nožířských výrobků

  • stánek s háčkovanými výrobky

  • bazárek oblečení

  • Kavárna pro tuto příležitost chystá i své specialní festivalové dezertní menu a originální letní drinky


14:00 - koncert Šárka Mattová
15:00 - koncert Kluk z Holdingu
15:30 - koncert Sunbeam
16:00 - koncert Aneta Fišerová
17:00 - koncert MAD DOG
18:00 - koncert Petr MAŠÍN - písničkář Martina Krejsová 
19:00 - koncert Resumé

09
Žižkovské divadlo Járy Cimrmana + 3D Company

celodenní program:

  • otevřený bar, posezení na dvorku

  • prohlídky divadla

16:00 - 17:00 - divadelní představení Divadlo AQUALUNG - Až opadá listí z dubu

10
Cíl bar 2.0

Autorské čtení:
(časy budou upřesněny)

Jan Těsnohlídek
Alžběta Stančáková
Dominik Zezula
Tomáš Tománek
Tomáš Čada
Anežka Nováková
Jan Valík
Bohdan Bláhovec

Hudba: Sklad by Walda

11
Střední SCIOŠkola

celodenní program:

  • možnost zahrát si na hudební nástroj

  • legál, který se bude moct potegovat

  • arts and crafts koutek

  • domácí občerstvení

  • swap knížek

12
Dvorek Tachovské náměstí 6

celodenní program:

  • kavárna pod pavlačí

  • Antikvariát Jiřího Adamovského

  • Kolektivní kreslení obrazu ,,Bitva na Vítkově'' na velký formát

  • Geocaching event

  • Bazar dětského oblečení

  • Vyjdou příležitostné noviny ,,Hlas Tachovského náměstí''

13:00 - 15:00 - Hod z pavlače - kooperativní výzva
15:00 - 17:30 - Krabičková bojovka pro děti po domě a ve sklepě
17:30 - 18:30 hudební vystoupení (bude upřesněno)



14
Truhlárna

z organizačních důvodů se na tomto dvorku program nekoná

15
dvorek u Betlémské kaple

celodenní program:

  • Fotografická výstava Ze života do života – portréty ukrajinských žen, které uprchly po začátku války do ČR a musely zásadně změnit svůj život

  • Kreativní workshopy – jednoduché výtvarné aktivity pro každý věk

  • Ethno bistro – drobné občerstvení od arabských žen žijících v Praze

  • Průběžný diskusní klub „Co nás (ne)spojuje“ – přijďte si popovídat s lidmi z různých koutů světa, kteří našli nový domov v Praze

  • Prodej textilních hraček a oděvních doplňků z naší kreativní dílny

15:00 - 16:00 koncert 
Pěvecký soubor Dolja
16:00 - 16:30 koncert 
Nikola Šuhaj band
16:30 - 17:00 koncert
Kapela “No Problem”

18:00 - 19:30 Divadlo "Copak nemluvim česky?"



16
art re use

14:00 - komentovaná prohlídka
16:00 - komentovaná prohlídka
18:00 - komentovaná prohlídka

14:00 - 18:00 - Výtvarná dílna Bezvětří workshop vyrábění vlajek a vlaječek na zahradu art re use pod vedením ilustrátora a autora dětských kníže Jakuba Plachého

17
Nemocnice sv. Kříže

celodenní program:

  • Obří nafukovací anatomické srdce spojené s vědomostní hrou pro děti

  • Kreativní dílnička - origami workshop

  • občerstvení

  • prodejní stánek Tričko z čtvrti

18
Kafe Atrium
+ dvorek Bořivojova

celodenní program:

  • program pro děti

  • Výstava TĚLO V TĚLE

17:00 - hudební vystoupení DUO FUEGO - Divoká Rumba

19
Drama Lama

celodenní program:

  • Italský street food

  • Pro děti: Ochutnávka zmrzliny zdarma

16:00 Koncert Sonic Meld 
19:30 Koncert Satu Kata feat. Widya Sýkorová

20
Kafe vozovna s Aeroškolou v kc vozovna

14:00 - 19:00 byMarkéta s prodejním stánkem oblečení
15:00 - 17:30 Aeroškola - animační dílna s tématikou Žižkova
17:00 - 20:00 sousedská večeře
18:00 - 19:00 komentovaná prohlídka výstavy Martiny Staňkové: The Web In Which I Exist
19:00 - 20:00 koncert Veřejně nepřístupná vodní plocha

doprovodný program:
KAVÁRNA POD KORUNAMI STROMŮ, KOSTNICKÉ NÁMĚSTÍ

14:30 - 15:15 - divadelní představení pro děti divadla ELF Vojta a strašidla 
17:00 - 17:30 - workshop Kizomba 17:30 - 20:30 - Kizomba párty (DJ, tanec)